Hovězí steak obchodníka s vínem

Doba přípravy

30 minut

Doba čekání

0 minut

Množství

2 porce

Kdo by řekl, že jedno máslo vypije až dvě deci vína? Právě v červeném se skrývá základ jeho vynikající chuti, která je ke steaku jako stvořená! Tajemstvím je ideální poměr mezi vínem, šalotkou a hovězím vývarem, který hravě zastoupí náš MAGGI Hovězí bujón. Nechte máslo odpočívat v lednici a pusťte se do přípravy šťavnatého steaku. Až ochutnáte první sousto, bude vám jasné, že lepšího společníka by váš steak hledal jen těžko!

  Jak na to?

  Postup přípravy

  1. Maso na steaky musí být správně vyzrálé, kupte si proto hovězí maso určené ke grilování. Vyndejte ho z lednice asi 30 minut před grilováním a vetřete do něj čerstvě nadrcený pepř.
  2. Nyní připravíme máslo obchodníka s vínem. Najemno nasekanou šalotku dejte do kastrůlku a zalijte ji červeným vínem. Nezakryté je společně nechte vařit, dokud se polovina vína neodpaří. Polovinu kostky MAGGI Hovězího bujónu zalijte vroucí vodou a nechte rozpustit. Nyní hovězí bujón nalijte do hrnce a znovu vařte, dokud se veškerá tekutina neztratí. Povařenou šalotku nechte vychladnout a pak ji přendejte do misky.
  3. Přidejte k ní máslo, nasekanou plocholistou petržel a trochu citrónové šťávy. Společně smíchejte a takto připravené máslo dejte na chvíli do lednice více ztuhnout.
  4. Nyní je čas na maso. Gril rozpalte na minimálně 200 °C. Oba opepřené steaky osolte z obou stran a vložte na rozpálený rošt grilu. Maso ugrilujte tak, jak ho máte rádi.
  5. Hotové steaky nechte chvíli odpočinout a pak je podávejte s připraveným máslem.