Zapečené těstoviny se sýrem (mac´n´cheese)

Doba přípravy

40 minut

Doba čekání

20 minut

Množství

4 porce

Tento recept je splněným snem všech milovníků sýra. Těstoviny budou díky máslu a mléku krémově jemné, MAGGI Tekuté koření a hořčice se zase postarají o jejich výraznou chuť. Zlatým hřebem pak budou hory a hory nastrouhaného sýra, který se v této neuvěřitelné směsi krásně roztaví. Zapečte je v troubě a počkejte si na křupavou krustu. Po jejím rozlomení vás přivítá hustá směs s táhnoucím se sýrem. Připravte se, váš gurmánský sen právě začíná!

  Jak na to?

  Postup přípravy

  1. Těstoviny dejte vařit do osolené vody a troubu nechte předehřát na 180 stupňů.
  2. Ve větším hrnci rozpusťte máslo a na něj nasypte hladkou mouku, společně krátce zarestujte. Nyní do máslové jíšky postupně přilévejte mléko a vždy ho důkladně vmíchejte, vznikne bešamelová omáčka. Tu dochuťte třemi strouhnutími muškátového oříšku, MAGGI Tekutým kořením, hořčicí, solí a pepřem. Nakonec do omáčky dejte oba nastrouhané sýry a nechte je rozpustit. Trochu sýru čedar si dejte stranou.
  3. Menší pekáč nebo zapékací misku vymažte máslem.
  4. Uvařené těstoviny slijte a vysypte je do sýrové omáčky, vše promíchejte a celý obsah hrnce přendejte do pekáčku. Povrch těstovin posypte zbylým čedarem a strouhankou smíchanou se lžičkou změklého másla.
  5. Těstoviny dejte zapéct asi na 20 minut do vyhřáté trouby, než se na povrchu utvoří zlatá krustička.