Omeleta se špenátem a šunkou

Doba přípravy

15 minut

Doba čekání

5 minut

Množství

2 porce

Dobrá snídaně dokáže pozitivně ovlivnit celý váš den. Pokud jej začnete s touto omeletou, úsměv z tváře vám jen tak nezmizí! Jemně peprný špenát si skvěle rozumí s chutí vajíček a už při pohledu na tuto barevnou kobinaci se vám začnou sbíhat sliny. K dokonalosti pak omeletu dovede šunka a voňavý sýr. Uvařte si kávu a připravte na stůl. Vaše královská snídaně může začít!

  Jak na to?

  Ingredience

  Postup přípravy

  1. Omyjte špenát a vložte jej na pánev na středním ohni. Nepřidávejte olej – špenát obsahuje vodu. Osmažte jej chvilku, nechte z něj okapat přebytečnou vodu a odložte jej. Trošku jej nasekejte a přidejte prolisovaný česnek a také sůl a pepř dle chuti.
  2. Rozklepněte do misky vajíčka a rozšlehejte je vidličkou. Přidejte sůl, pepř, 2 lžíce mléka a MAGGI Tekuté koření.
  3. Na rozpálené pánvi rozehřejte 1 nebo 2 lžíce másla nebo řepkového oleje. Nalijte vajíčka do středu pánve a rovnoměrně je rozlijte. Zvedněte jeden okraj omelety a nakloňte pánev tak, aby vajíčka stekla z vrchu omelety na pánev.
  4. Až se vajíčka spojí, vložte na jednu polovinu omelety osmažený špenát, přidejte šunku (tu můžete předem osmažit). Vše můžete posypat tvrdým sýrem.
  5. Tuto náplň pak přiklopte druhou polovinou omelety, ještě chvíli ji smažte a pak ji vyjměte z pánve.
  6. Omeletu podávejte lehce pomazanou majonézou.